Blog Sylwii Ignatowskiej

Owocowo warzywna kolekcja

My fruity vegetable collection .

Przyznaję się.

Nie mam kiedy napisać posta o pracach które szyję. Dlatego wykorzystam swój post ratunkowy. Został już dawno przygotowany na właśnie taką sytuację.

I admit, lately I have been busy that I haven’t been able to find time to write about something new. So, in the event of an emergency like this I prepared a long time ago and kept in my notebook.

Marzec 2013 oraz maj 2016

March 2013 and May 2016

Uwielbiam tą kolekcję. Do stworzenia jej zainspirowała mnie artystka Michelle Jackson o której dowiedziałam się z The Quilt Show.

This is my favorite collection. I was inspired to create this collection by viewing the work of Michelle Jacskon, who I learned about from the Quilt Show.    

Poszukałam więc warzyw i owoców pasujących do mojej wizji i zabrałam się do roboty. Pierwotna wersja obejmuje dwa tryptyki owocowy: cytryna, jabłko i pomarańcza oraz warzywny: papryka, sałata rzymska i pomidor.

I was looking for fruits and vegetables that would fit my vision and I got to work. The fruits: lemon, apple, and orange. The vegetable: a pepper, Romaine lettuce, and a tomato.  

Wybrane zdjęcia importowałam do programu Corela. Następnie w programie stworzyłam sobie grubą czarną ramkę, którą nakładałam na wybrane zdjęcie.

I imported the pictures I selected into the program Corel. Then using Corel, I made a large black frame which I then put on the selected pictures.

Dlaczego to robiłam?

Why did I do that? 

Chciałam znaleźć taki fragment który będzie pasował do mojej wizji.

I was looking for that part that would fit my vision.

Poniżej pokazuję przykład użycia takiej ramki.

Below you can see an example using that frame.

Widzicie różnicę. Jedno zdjęcie a tyle możliwości.

I think you can see the difference. One picture and so many options.

Po narysowaniu, nastąpił dobór kolorów oraz tła na którym miały być moje warzywa i owoce.

After drawing I then chose the right colors and the background for my fruits and vegetables.

Cudowne jest to, że mogę sama sobie pofarbować tkaniny. To daje wiele możliwości i nie ogranicza. Wzory przygotowane. Tkaniny wybrane i przycięte. Teraz tylko szycie, pikowanie, ramka i koniec.

It is so amazing that I can dye the fabrics by myself. This creates many options and doesn’t limit.me.  The fabrics got selected and cut. Now all that is left to do is to sew, quilt, bind and that is it 😊

Drugi raz szyłam te same obrazki w 2016 roku. Myślę, że widać różnicę. Ale która wersja jest lepsza?

In 2016 I sewed the same fruits and vegetables sand I think you can see the difference. I just got more experience. Which one looks better?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.