Blog Sylwii Ignatowskiej

Pasy, paski, paseczki

Styczeń 2010.

Czasami tak jest, że jak człowiek coś zobaczy to potem po głowie mu to biega. Tak było z tą pracą. Zdjęcie znalezione w sieci. Zostało zachomikowane, może kiedyś coś z tego zrobię.

Może.

Nie ma kiedyś.

Jest już i teraz.

Zobaczyłam, zapisałam i myśleć o nim nie przestałam. Ha, rymnęło mi się.

Nie wytrzymałam, musiałam je narysować, a potem uszyć obraz. Strasznie dużo poszło mi na nie pisaków, nie pomyślałam, że mogłam np. podpisać fragmenty, które miały być czarne.

Następnie wzięłam flizelinę dwustronnie klejącą i narysowałam na niej te części które miały być czarne. Wycięłam i przykleiłam do czarnej tkaniny. I jakież było moje zdziwienie, paski nie pasowały. Oczywiście że nie pasowały, ponieważ zapomniałam zrobić odbicie lustrzane wzoru. Jako że miałam już przyklejony materiał do flizeliny (a flizelina bardzo droga) więc musiałam poprawić wzór. Rozłożyłam białą tkaninę na narysowanych zebrach i żelazkiem przykleiłam do niej wycięte części. Biała tkanina była na tyle cienka, że wzór prześwitywał. Dzięki temu nie było problemów z układaniem i przyklejaniem na niej czarnych części.

Półfabrykat był już gotowy, następnie wszystkie czarne paski obrzuciłam bardzo malutkim zygzaczkiem. Gdy już całość była zabezpieczona lekko podmalowałam oczy, uszy oraz pyski. Wtedy wydawało mi się to dobre, ale teraz na pewno zrobiłabym to inaczej.

Jako wypełnienie zastosowałam piankę poliestrową. Całość sfastrygowałam i zabrałam się za pikowanie. Wypikowałam grzywy, tło oraz ponownie przeszyłam wszystkie paski. Przyznam się, że wtedy nie wiedziałam co z tego wyjdzie, ale efekt był super. Najbardziej podobały mi się grzywy. Jeśli się dobrze przyjrzeć tłu można zobaczyć kontury lwa, lwicy i lwiątka a także małp. Niestety trudno to uchwycić na zdjęciu.

„Przyjaźń”
118/94 cm

Moje zebry miały okazję wisieć na wystawie „Kobiece Klimaty”

Organizowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu w galerii „Piwnice” 2010 roku.

Oraz na wystawie „Patchworkowa Przyroda” w Zielonej Górze w 2016 roku organizowaną przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku oraz Lub.Patchwork.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.