Blog Sylwii Ignatowskiej

Oczy Duszy Zebra

Zebra powstała z myślą o żyrafie, aby miała towarzyszkę oraz do mojego cyklu „Oczy Duszy”. Wydawałoby się, że zebra to kolor tylko biały i czarny, ale jeżeli przyjrzymy się jej z bliska może nas zaskoczyć. Mnie zaskoczyła.

Jak powstała? Jest to aplikacja, ale nie taka tradycyjna z podwijanymi brzegami tylko taka szybka. Co to znaczy szybka, to znaczy, że do stworzenia jej użyłam flizeliny dwustronnie klejącej. Flizelinę tą nakleiłam na tkaninę, a następnie wycięłam z niej potrzebny kształt i przykleiłam do tkaniny, która miała być moim wierzchem obrazu.

Układanie wyciętych kawałków

Po przyklejeniu wyciętych kawałków, zabrałam się za zrobienie oka zebry. Moje oczy wykonuję z wełny czesankowej, którą z pomocą specjalnej igiełki mocuję w tkaninie. Dodatkowo całe oko przeigłowuję za pomocą specjalnej stopki do filcowania, którą kupiłam do mojej Berniny 440 QE.

Filcowanie za pomocą maszyny

Aby oko się nie kurczyło dodatkowo upinam je na tamborku do haftowania. Tak wykonane oko wkładam już do przygotowanego topu (czyli mojej zebry).

Teraz już tylko pikowanie i zebra gotowa.

Pikowanie

Wszystkie swoje prace pikuję na longarmie Bernina Q24. Upinam na ramie, a następnie szaleję.

Pikowanie zebry

I już gotowa.

Myślę, że zaprzyjaźni się z żyrafą.

Obie pojechały na wystawę do Pragi organizowaną przez 13TH INTERNATIONAL PRAGUE PATCHWORK MEETING gdzie będzie można zobaczyć je na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.