Blog Sylwii Ignatowskiej

Oczy Duszy Zebra

‘The Soul’s Eyes” Zebra

Zebra powstała z myślą o żyrafie, aby miała towarzyszkę do mojego cyklu “Oczy Duszy”. Wydawałoby się, że zebra to kolor tylko biały i czarny, ale jeżeli przyjrzymy się jej z bliska może nas zaskoczyć. Mnie zaskoczyła.

My zebra was created for the giraffe to have a companion and for my cycle “Soul’s Eyes”. It seemed that the zebra Is black and white only, but if you look closer you might be surprise. I was surprised.

Jak powstała? Jest to aplikacja, ale nie taka tradycyjna z podwijanymi brzegami tylko taka szybka. Co to znaczy szybka, to znaczy, że do stworzenia jej użyłam flizeliny dwustronnie klejącej. Flizelinę tą nakleiłam na tkaninę, a następnie wycięłam z niej potrzebny kształt i przykleiłam do tkaniny, która miała być moim wierzchem obrazu.

How it was created? This is an application method, but not traditional with folded edges but the quick one. What does it mean? That means I used double sided fusible web. I glued the web on the fabric and cut out the shape I needed and glued it on the background fabric.

Układanie wyciętych kawałków
Arranging elements.

Po przyklejeniu wyciętych kawałków, zabrałam się za zrobienie oka zebry. Moje oczy wykonuję z wełny czesankowej, którą z pomocą specjalnej igiełki mocuję w tkaninie. Dodatkowo całe oko przeigłowuję za pomocą specjalnej stopki do filcowania, którą kupiłam do mojej Berniny 440 QE.

After gluing elements, I started to make the zebra’s eye. I make eyes in my projects, using worsted wool which is fixed in the fabric with a special needle. In addition, the whole eye is needled with a felting foot, which I bought for my Bernina 440 QE.

Filcowanie za pomocą maszyny.
Felting with a machine.

Aby oko się nie kurczyło dodatkowo upinam je na tamborku do haftowania. Tak wykonane oko wkładam już do przygotowanego topu (czyli mojej zebry).

In order to prevent the eye from shrinking, I additionally pin it on the embroidery hoop. I put the ready eye on the top.  

Teraz już tylko pikowanie i zebra gotowa.

Now time to quilt and my zebra is ready.

Pikowanie
 The quilting processes.

Wszystkie swoje prace pikuję na longarmie Bernina Q24. Upinam na ramie, a następnie szaleję.

I quilt all my projects on long arm Bernina QE 24. I set it on the frame and then I go nuts.

Pikowanie zebry
Quilting the zebra.

I już gotowa.

My zebra is ready.

Myślę, że zaprzyjaźni się z żyrafą.

I think we became friends.

Obie pojechały na wystawę do Pragi organizowaną przez 13TH INTERNATIONAL PRAGUE PATCHWORK MEETING gdzie będzie można zobaczyć je na żywo.

My giraffe and zebra went to Prague on 13th International Prague Patchwork Meeting when you can meet them face to face.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.