Blog Sylwii Ignatowskiej

Pawie oczko

“The Peacock’s Eye”

Zapisałam się jeszcze w tamtym roku do drugiej edycji wystawy zamkniętej w walizce pod nazwą “KOLORY” organizowaną przez Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. I trzeba było zabrać się za robotę.

Last year I signed up for the second edition of the exhibit “closed in a suitcase”, named “COLORS,” organized by the Polish Patchwork Association. So, I really needed to get to work.

To nie jest mój jedyny projekt ale dostał priorytet bo musiałam wykonać go do 28 lutego.

This is not the only project I have been working on, but it was given priority because I had to finish it by February 28 th , 2022.

Projekt dostałam od Julii Snegireva. Jak tylko go zobaczyłam wiedziałam, że będzie idealny.

 I got the design from Julia Snegireva. As soon as I saw it, I knew it would be perfect.

Wyciągnęłam więc swoje kolorowe szmatki i zabrałam się za robotę. Każda część projektu została narysowana na flizelinie dwustronnie klejącej i wycięta nożyczkami.

So, I pulled out my colorful rags and went to work. Every part of this design was drawn on double sided fusible web and cut out with scissors.

Następnie wycięte kawałki przykleiłam do wybranych materiałów. Oczywiście nie wszystkie na raz.

Next, all of the cut elements were glued onto selected fabrics. Of course, not all at the same time.

Rozłożyłam na wydrukowany projekt tkaninę, która miała być tłem mojego obrazu. Tym razem poszłam na żywioł i nie ograniczałam się kołem kolorów.

Spread out some fabric, which was supposed to be the background, over the printed design. This time I did not limit myself to the color wheel.

Wszystkie tkaniny jakie zastosowałam w tym projekcie (oprócz czarnego) farbowałam ręcznie.

All of the fabrics used in this project were hand dyed by me (except black).

Projekt już prawie gotowy. Zostało jedynie ozdobne pikowanie. Niestety nie pokażę Wam jak wygląda całość. Nie było by niespodzianki podczas wystawy.

The project is almost ready. The only thing left to do is to add some decorative quilting. Unfortunately, I won’t be showing you the finished piece. If I did then there wouldn’t be any surprise during the exhibit.

Miłego dnia.

Have a nice day.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.