Blog Sylwii Ignatowskiej

Projekt na wystawę MTP Home Decor

“The MTP Home Décor project”

Miałam zaplanowane, że tym razem będę znowu pisać o starociach jakie powstały na przełomie tych kilku lat gdy bawię się patchworkiem. Uznałam jednak, że pokażę pracę jaką tworzę na wystawę MTP Home Decor.

I had planned that this time I was going to write about my previous projects that I worked on over past few years, since I started to play with patchwork. But I changed my mind and decided to show my previous project I was working on for the exhibit at MTP Home Décor.

Przez dłuższy czas miotałam się co zrobić, szukałam natchnienia, nawet zaczęłam już jeden projekt, który w końcu wylądował w koszu. To nie było to.

For a long time, I could not decide what to work on, I was looking everywhere for some inspiration, I even start working on something new, but that project ended up in the garbage can. 

Chciałam zrobić coś innego, coś kolorowego.

I wanted do make something different, something colorful.

Przeglądając swoje zasoby znalazłam świetny projekt. Pomyślałam sobie to jest to. Do tego będę mogła wypróbować swoją nową matę obrotową, którą dostałam od Pana Jacka Wróbla – OLFA Polska.

When I was rummaging through my stuff, I found an excellent project. I was positive that this was what I had been looking for. It also gave me a chance to try out my new swivel mat, which I received from Mr. Jacek Wrobel, the chief of OLFA Polska.

Projekt będzie mieć 70 cm długości. Będzie składał się z trzech części, które nie będą ze sobą połączone ale będą mimo wszystko tworzyć całość. Taki tryptyk. Wzór wydrukowałam na ploterze, następnie przerysowałam na freezer paper.

The project is going to be 70 cm long. It is going to be composed of three elements that will not be connected but will create one piece in the end. I printed out the template on my plotter and copied it onto freezer paper.

Po przerysowaniu wybrałam (przyznam się, że najłatwiejszy projekt) i pocięłam go po liniach. Wszystkie części musiałam schować do koszyczka ponieważ do akcji wkroczył pomocnik numer jeden, Łatka.

After tracing the pieces, I chose to cut it along the lines. Admittedly this was the easiest route. I had to put all the pieces away into a basket because one of my helpers decide to jump into action, Mr. Patch.

Życie z wolno biegającymi królikami uczy, że wszystkie dające się zjeść rzeczy należy trzymać w bezpiecznym miejscu. Jeżeli zareagujesz bardziej drastycznie ( i nie mam tu na myśli przemocy ani krzyku) musisz zdawać sobie sprawę, że zostaniesz ukarany. Nastąpi foch i nie będzie miziania.

Life with free running bunnies teaches you that everything that can be eaten needs to be stored in a safe place. If you react more drastically, I do not mean violence or yelling, you must realize that you will be punished. They will give you the cold shoulder and will refuse to be petted.

Po wycięciu wszystkich części musiałam wybrać kolory. I tu posiłkowałam się kołem kolorów (color wheel). Głównym kolorem był zielony.

After cutting all the parts I had to choose the colors. And here the color wheel comes very handy. The main color will be green.

Tkaniny miałam pofarbowane dużo wcześniej, a teraz tylko je wykorzystałam.

My hand dyed fabrics were already dyed, waiting to be used.

Oczywiście nie wszystkim podobał się mój wybór. Króliki optowały za kolorem niebieskim.

Of course, not everyone liked my selection. My bunnies prefer the blue color better.

Powycinane z freezer paper kawałki poprzyklejałam do wybranych materiałów i ponownie powycinałam, a następnie pozszywałam.

I cut the pieces from freezer paper and glued them to the chosen fabrics and cut them again, I stitched them next.

Nareszcie doczekałam się cięcia na nowej macie Olfy. Muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się, że to będzie tak niesamowicie przyjemne.

Finally, I could use my new OLFA cutting matt. I have to say that I did not think that I would enjoy this part as much as I had.

Po pierwsze mata ma duże pole pracy.

First, the cutting matt has a big working space. 

Po drugie jest obrotowa. Podczas cięcia obraca się bardzo płynnie.

Second, it swivels. During cutting it rotates very smoothly.

Po trzecie materiał leżący na niej, nie ślizga się.

Third, the fabric that lays on top, does not slip.

Po czwarte na macie po cięciach nie ma ani śladu. Jest cudowna.

Fourth, it is very much self-healing matt, there is no trace of the cuts. It is wonderful.

Do tej pory używałam matę obrotową innej firmy, ale nie ma porównania. Z czystym sercem polecę ją każdemu.

Until now, I was using the same kind of matt from different company but there is no comparison. I would recommend that OLFA mat to anyone.

Mnie o 100% przyśpieszyła pracę z wycinaniem.

Personally, I am 100% sure that it sped up my cutting process.

Wydawało mi się że projekt nie będzie bardzo pracochłonny, że uszyję go migiem, ale jak zwykle się przeliczyłam.

I thought that this project was not going to be very time consuming, that I would sew it quickly. Like usual, I underestimated the amount of work involved.

Poniżej pokazuję fragment pierwszego panelu.

Below you can see a piece of my first panel.

Następnie fragment drugiego panelu.

Next it isa piece of the second panel.

No i trzeci najbardziej pracochłonny.

And this is the third one, the most time consuming.

Do każdego z paneli dobierałam inne kolory, jednakże zawsze było kilka wspólnych.

For each panel I choose different colors but there were common colors that repeated through the panels.

Jeszcze nie skończyłam, przede mną wiele pracy, ale myślę, że efekt jest super.

I have not  finish my project yet, there is lot of work ahead of me, but I think the final effect is magnificent.

  • Marzenna, 20 stycznia, 2020, 9:23 pm

  Odpowiedz

  Sylwia jestem zachwycona, projektem i wykonaniem, doborem kolorów. Zrobiłaś coś, co chodzi za mną od dawna, mam rozrysowane ale nie zrealizowane. Twoja praca jest przeze mnie wyśniona a przez Ciebie zrealizowana. SUPER 🙂

  • Danka K., 20 stycznia, 2020, 10:04 pm

  Odpowiedz

  Projekt i dotychczasowe wykonanie SUPER! Trochę mi to przypomina jedną z prac Claudii Pfeil (albo kilka na raz :D), ale jest jednak inny – taki twój. BARDZO mi sie podoba!!!

  • Syla, 20 stycznia, 2020, 11:15 pm
  • Autor

  Odpowiedz

  Bardzo dziękuję

 1. Odpowiedz

  Syla by the time I got to the end of your tutorial my heart was pounding !!!!! what a great tutorial and mind blowing quilt art panels. What a wonderful way to start my day. Cheers Glenda

 2. Odpowiedz

  Dear Syla what a amazing tutorial my heart is pounding from excitement, how wonderful to see how you created these stunning quilt art panels, I learnt so much from you in-less that 10 minutes Thank you sooo much for sharing your journey on these panels. what an incredible artist you are. Cheers Glenda Australia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.